chmura

Azure – chmura dla studenta!

Intro

Temat chmury coraz mocniej przewija się w codzienności developera. Jak zatem dobrze rozpoznać temat, zalety oraz korzyści  płynące z używania gotowej infrastruktury dla naszych projektów? Oczywiście spróbować samemu!

Obecnie na rynku znajduje się kilku wielkich graczy, z Google Cloud, Amazon AWS i Microsoft Azure na czele. W tym poście skupimy się na technologii giganta z Redmond, a konkretnie metodzie zdobycia studenckiej subskrypcji. Nie przeciągając, do dzieła!

How to

Aby zdobyć subskrybcję ze $100 oraz nielimitowaną ilością niektórych usług (np Web Services, Mobile Services) potrzebujemy tylko jednego: studenckiego maila. O tym, jak go zdobyć pisałem już tu (TL;DR http://student.pk.edu.pl/ -> aktwacja konta).

Gdy już mamy dostęp do skrzynki możemy wejść na stronę aka.ms/Azure4Students, gdzie klikamy w duży zielony przycisk Aktywuj teraz

Aktywacja

Zostajemy przeniesieni do okna logowania, gdzie logujemy się używając dowolnego konta Microsoft (może to być Outlook, Hotmail, a także konto Google lub dowolne inne). Ja użyłem konta, które założyłem przy pomocy studenckiego adresu email (dla studentów PK ma on postać: nazwisko.imię@student.pk.edu.pl).

logowanie

W kolejnym kroku należy potwierdzić status studenta i w tym celu z rozwijanej listy wybrać opcję School email address oraz wypełnić obydwa pola.

Po kliknięciu Verify and claim your offer na skrzynkę mailową przyjdzie mail potwierdzający toższamość. Voila! Teraz można zalogować się na stronę portal.azure.com by cieszyć się dostępem do darmowych aplikacji oraz kredytem $100 bez podawania danych karty kredytowej 🙂

Outro

Korzystanie z darmowej bazy danych, hostingu stron www, oraz usług mobilnych to tylko przedsmak, na horyzoncie są usługi oparte o blockchain, uczenie maszynowe oraz wiele wiele innych, które urozmaicą niejeden studencki projekt.